Majówka teatralna 2014
Majówka teatralna to plenerowy projekt kulturalny, które odbył się w maju 2014 na terenie siedziby Teatru Akt na KoziejGórce/Olszynce Grochowskiej.
W ramach Majówki zaprezentowano akcję uliczną Podwodny świat na Placu Szembeka zapowiadająca wydarzenia na Koziej Górce, a sobotnie popołudnie odbyły się animacje teatralne i spektakl plenerowy Teatru Akt In blue. Majówka teatralna jest jedną z nielicznych inicjatyw kulturalnych w tym rejonie, dostępną dla okolicznych mieszkańców, gości odwiedzających w weekendy Rezerwat i miejsce bitwy o Olszynkę Grochowską, mieszkańców Pragi i widzów z drugiej strony Wisły.
Projekt współfinansuje m.st Warszawa Dzielnica Praga-Południe.
Kordynator Majówki; Marek Kowalski i Teatr Akt

Program

PODWODNY ŚWIAT/ akcja uliczna /
15.05.2014 godz. 15.00 Plac Szembeka
Teatr Akt w ramach swoich akcji wprowadza w przestrzeń uliczną elementy teatralizacji poprzez scenografię, kostiumy i dramaturgię.
Akcja ożywi przestrzeń Placu Szembeka pod względem kulturalnym,społecznym i będzie stanowiła kontynuację przemian dziejących się na terenie Pragi w ciągu dwóch ostatnich dekad. Będą dla widzów zaskoczeniem i miłą niespodzianką-bez specjalnych przygotowań związanych z standardowym wyjściem do teatru,nieoczekiwanie znajdą się w „centrum prawdziwego teatru”.
Podwodny świat to galeria postaci podmorskich głębin przeniesiona w wielkomiejską przestrzeń. Postacie przybrane w fantazyjne stroje mieszkańców głębin przyciągną uwagę przypadkowych widzów i wciągną ich w akcję.
ARLEKINADA/animacje teatralne/
17.05.2014 godz. 18.00-20.00 Łaziebna 9 Olszynka Grochowska
Wieczorny spektakl poprzedzi Arlekinada, program teatralno-cyrkowy, szczególnie atrakcyjny dla dzieci i młodzieży. Przygotowany zostanie przez artystę
cyrkowego Juliana Waglewskiego i grupę Zielonych Zielonka. Poprzez aktywną zabawę wprowadzi widzów w tajniki cyrku, teatru i sportu. W
ramach animacji wykorzystane zostaną urządzenia z pogranicza sportu, cyrku i teatru./ trampolina o średnicy 4,5m, stół do cymbergaja, płotki
do skakania /. Uczestnicy mogą uczyć się równowagi na mini-szczudłach, na szczudłach trzymanych w rękach, monocyklu,
mini-monocyklu, maxi-rollerze / rodzaj jeździka na kółkach/, spacerować z jajem równoważnym, skakać na drążku pogo. Ponadto dzieci mogą bawić się
kolorową chustą do animacji, puszczać latającą bilę, łapać woreczki z katapulty, kręcić talerzami cyrkowymi, żonglować chusteczkami i kijami.
In Blue /spektakl plenerowy/
17.05.2014 godz. 20.15 Łaziebna 9 Olszynka Grochowska
Przedstawienie o lekkiej, niebanalnej formie, stanowiące połączenie teatru pantomimy, tańca, cyrku, teatru ulicznego i happeningu. Temat przewodni to podróż w krainę wyobraźni, w którą niespodziewanie wyrusza główny bohater. Fantazyjny świat wodny inspiruje do stworzenia wielu ciekawych wizualnie obrazów; czasem lirycznych, jak spokojna toń wodna, czasem plastycznych jak rwący strumień, a czasem gwałtownych, jak wzburzone morze. Środki wyrazu to: klasyczna pantomima, taniec z wielkimi pelerynami-skrzydłami, taniec z wachlarzami w ogromnych kulach, popis na podwieszonej szarfie i konstrukcji, taniec na szczudłach i powerizerach.
Pomysł, reżyseria – Teatr Akt
Koordynacja projektu – Agnieszka Musiałowicz i Agencja KRAB
Obsada – Teatr Akt: Marta Suzin, Agnieszka Musiałowicz, Janusz Porębski,
Tomasz Musiałowicz, Marek Kowalski, Krzysztof Skarżyński, Karolina
Banaszek
Obsługa (światła i muzyka) Adam Sztorc
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW