Ja gore

Ja gore to wydarzenie kulturalne, które odbędzie się we wrześniu 2013 roku na rembertowskiej Wygodzie. Temat spotkania skoncentrowany będzie wokół jednego z żywiołów-ognia, stąd tytuł wydarzenia nawiązujący do noweli Henryka Rzewuskiego
„A ja gorę”.
Rozpocznie je cykl spotkań warsztatowo-animacyjnych w plenerze przy Domu Kultury Wygoda w Warszawie. W ramach warsztatów aktorzy z Teatru Akt zapoznają dzieci, młodzież i dorosłych z tajnikami teatru pantomimy, teatru ruchu i teatru ulicznego.
Warsztaty dadzą młodzieży możliwość ekspresji poprzez teatr, a głównie teatr uliczny. Naukę teatru ulicznego rozpocznie się od podstaw pantomimy i cyrku. Koncentrować się będzie na najbardziej widowiskowych efektach działania aktora ulicznego. Warsztaty obejmą animację rożnymi przedmiotami / kije, piłeczki, chusteczki, machaczki poi, flagi/ zdobywanie nowych umiejętności / chodzenie na szczudłach, nauka jazdy na monocyklu/. Program warsztatu obejmować będzie też formy ruchowe ciekawe i intrygujące dla uczestników, podobnie jak później dla widzów teatru ulicznego.
Tematem przewodnim warsztatów będzie jeden z żywiołów – ogień, przedstawiony w formie plastycznej / przyrządy do animacji, stroje w formie i kolorystyce obrazować będą ogień /.Zajęcia poprowadzi dwóch aktorów Teatru Akt - Marek Kowalski i Tomasz Musiałowicz.
Zajęcia teatralne zakończy ogniowa parada ulicami Wygody w wykonaniu uczestników warsztatów.
Po niej nastąpi wieczorna prezentacja spektaklu plenerowego Teatru Akt Płonące laski 4 w którym ponownie pojawi się motyw ognia.
Płonące laski 4 to połączenie sztuki pantomimy i teatru ognia. Całość stanowi lekką opowieść, na którą składają się humorystyczne sceny i zabawne
sytuacje. „Płonące laski 4” to przykład klasycznej sztuki ulicy-bogatej w grę ognia, świateł i muzyki. Nie braknie w niej zabaw z płonącymi przedmiotami, fajerwerków, brawurowych popisów zręcznościowych.
W sposób zabawny i przewrotny opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego. Animację ognia, ekspresyjny taniec, barwne i dynamiczne obrazy przeplatają sceny ukazujące odrobinę nostalgii, która pojawia się wraz z każdą dobrze przeżytą chwilą. Lekki, nieco sentymentalny obraz dla każdego widza. Podobnie, jak w większości przedstawień aktorzy Teatru Akt posługują się uniwersalnym językiem ciała, gestów i mimiki.

Program

Warsztaty teatru ulicznego
12.09, 17.09, 19.09 godz. 16.00
Dom Kultury Wygoda, ul. Koniecpolska 14

Parada Ja gore
21.09godz. 15.00 ulice Wygody


Spektakl Teatru Akt Płonące laski 4
21.09.2013godz. 19.00 Dom Kultury Wygoda, ul. Koniecpolska 14Organizatorem wydarzenia jest Teatr Akt współpracujący z Domem Kultury Wygoda.
Projekt współfinansuje m.st Warszawa.

Teatr Akt jest niezależną grupą teatralną działającą w formie stowarzyszenia od 1991 roku. Początkowo zespół tworzy w dziedzinie teatru pantomimy i teatru ruchu. Z czasem główną sceną wypowiedzi artystycznej staje się plener i ze spektaklami ulicznymi grupa kontynuuje teatralną przygodę podróżując do dużych i małych miast i miasteczek w Polsce i za granicą. Domeną wciąż pozostaje sztuka mimu, gestu, plastycznego obrazu, uzupełniana elementami cyrku, tańca i wszelkiego rodzaju akrobacji. Od 2010 siedzibą grupy jest budynek przy ulicy Łaziebnej 9 na Olszynce Grochowskiej, który jest bazą do realizacji teatru objazdowego, a także lokalnych, warszawskich projektów artystycznych. 
fot.vera
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW